0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Папата Франциск примен во болница за операција на дебелото црево

Папата Франциск денеска е примен во болница во Рим на „закажана операција“ на дебелото црево, изјави портпаролот на Ватикан, Матео Бруни.

Back to top button
Close
Close