Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Папата Франциск при посетата на Ирак планира средба со ајатолахот Али ал-Систани

Папата Франциск е подготвен за историска средба со највисокиот ирачки шиитски муслимански свештеник, ајатолахот Али ал-Систани, за време на неговата посета на Ирак, закажана за март, потврди денеска патријархот на ирачката Калдејска католичка црква.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close