ЕвропаЕвропа.Портал

Папата Франциск ги повика учесниците во Давос да се посветат на луѓето, а не на профитот

Папата Франциск ги повика влијателните учесници на Светскиот економски форум во Давос во центарот на јавната политика да ги стават луѓето, а не профитот.

Ватикан, 21 јануари 2020 (МИА) – Папата Франциск ги повика влијателните учесници на Светскиот економски форум во Давос во центарот на јавната политика да ги стават луѓето, а не профитот.

Во Давос Папата е претставуван од кардинал од Ватикан. паг/

 

Таг
Back to top button
Close
Close