ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Папата Франциск ги повика ММФ и Светска банка да го намалат долгот кон сиромашните земји

Папата Франциск ги повика шефовите на светските финансиски институции да го намалат должничкиот товар за сиромашните земји погодени од пандемијата на коронавирусот и да им дадат поголема улога во донесувањето глобални одлуки.

Back to top button
Close
Close