Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Папата Франциск формираше служба на свештеници лаици

Папата Франциск денеска и формално создаде нов поредок на свештениците лаици, чија цел е да поттикне поголемо учество на секуларните жени и мажи во воведувањето на луѓето во католичката вера, особено во местата каде што нема доволно свештеници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close