ЕвропаЕвропа.Портал

Папата Франциск: Абортусот е убиство, а Црквата не дозволува истополови бракови

Папата Франциск, на последниот ден од посетата на Словачка, го осуди абортусот како убиство и ја отфрли можноста Католичката црква да дозволи истополови бракови.

Back to top button
Close
Close