0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Папата ја именуваше Натали Беквар за прва жена потсекретар на бискупискиот совет

Со одлука на папата Франциск Французинката, Натали Беквар, е именувана за потсекретар на Епископскиот синод, со што таа претатвува првата жена во Ватикан која е поставена на функција со право на глас, пишува весникот  „Гардијан“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close