0_Web_AktualeKorrespondentë BotëMKD-ALPolitikë

Papajoanu: Bisedimet të sinqerta, konstruktive dhe të hapura me Osmanin

Ishte diskutim shumë konstruktiv, bisedë e hapur ku në tryezë ishin vendosur çështje në klimë konstruktive dhe miqësore, tha zëdhënësi i MPJ-së greke, Aleksandros Papajoanu në brifingun e sotëm të rregullt me gazetarët, duke iu përgjigjur pyetjes së korrespondentes së MIA-s nga Athina për vlerësimin e vizitës së javës së kaluar dhe takimeve të ministrit të Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut në Greqi.

Back to top button
Close
Close