0_Web_АктуелноДописници СветМКДПолитика

Папајоану: Искрени, конструктивни и отворени разговорите со Османи

Беше многу конструктивна дискусија, отворен разговор каде што на маса беа ставени сите прашања во конструктивна и пријателска клима, рече портпаролот на грчкото МНР Александрос Папајоану на денешниот редовен брифинг со новинарите, одговарајќи на прашањето на дописничката на МИА од Атина за оцена на минатонеделната посета и средбите на министерот за надворешни работи на Северна Македонија во Грција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close