ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

 Папа Франциск: Запрепастен сум од насилството во САД

Папата Франциск денеска изјави дека е „запрепастен“ од нападот на демонстрантите врз американскиот Конгрес, кој беше извршен на почетокот на неделава од приврзаниците на претседателот во заминување Доналд Трамп и го осуди насилството, кое тој го нарече напад врз демократијата.

Back to top button
Close
Close