ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Папа Франциск: САД да ги заштитат демократските вредности

Папата Франциск, по насилните протести на 6 декември во Вашингтон и упадот на приврзаниците на американскиот претседател Доналд Трамп во зградата на американскиот Конгрес, денеска упати апел до САД „да се држат настрана од насилството, да бараат помирување и да ги заштитат демократските вредности“.

Back to top button
Close
Close