0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_МИА Истражува.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаИнтервју

Паолучи за МИА: Растот на економијата ќе се враќа како што ќе слабее пандемијата, економските и социјални мерки приоритет на властите

Растот не економијата се очекува да се враќа како што ќе слабее пандемијата. Под претпоставка дека нема да има нови ограничувања на движењето и нема да има нови бранови на Ковид-19 во текот на претстојната зима, растот во 2021 година би требало да стане позитивен и да достигне ниво од 3,6 проценти.

Back to top button
Close
Close