0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Пановски ги посетил ковид-центрите на интерните клиники, правилно се третираат пациентите

Министерството за здравство преку соопштение информира дека доктор Никола Пановски, универзитетски професор по микробиологија и експерт во својата област, ги посетил ковид-центрите на интерните клиники во Клиничкиот центар по покана од министерот за здравство Венко Филипче. Пановски, како што се наведува во соопштението, направил визита и преглед на пациенти и до министерот Филипче испратил стручно мислење за организацијата на ковид-центрите, стручниот кадар и со каква терапија се лекуваат пациентите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close