0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Пановски: Британскиот сој на вирусот полесно се шири, граѓаните да не се опуштаат и да носат сертифицирани маски

Рестриктивните мерки се потребни, меѓутоа се невозможни заради тоа што економијата и народот не може да издржи. Луѓето бараат опуштање на мерките и ако се донесат рестриктивните мерки целиот град ќе биде блокиран што само по себе носи ширење на болеста. Не очекувам да има некои рестриктивни мерки, треба да останат постојните, а ќе има апели за употреба на средства за лична заштита. Од здравствен аспект би ги затворил рестораните, меѓутоа дали е тоа реално и можно да се затворат комплет, но економски тоа е очигледно не изводливо. За казина и обложувалници не би разговарал ниту две минути. Тоа е затворен простор без прозори без проветрување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close