0_Спорт.ПорталФудбал

Паника во Ајакс, Поулсен во изолација

Според британски „Мирор“, Кристијан Поулсен моментно се наоѓа во изолација што предизвикало паника меѓу „копјаниците“.

Амстердам, 7 март 2020 (МИА) – Според британски „Мирор“, Кристијан Поулсен моментно се наоѓа во изолација што предизвикало паника меѓу „копјаниците“.
Поранешниот дански фудбалер, наведува весникот, кој некогаш играше за Ливерпул и за Ајакс и сега е член на стручниот штаб на холандскиот тим, бил во контакт со лице заразено со новиот коронавирус.
Покрај Поулсен, во изолација се ставени и кондицискиот тренер Алесандро Шенмајкер и физиотерапевтот на клубот. сѓд/

Таг
Back to top button
Close
Close