БизнисБизнис.ПорталВидеоЕкономија

Панел дискусија: Помагање меѓу компаниите и комерцијализација на иновативите продукти

Неоткажување, поголема мотивација на маркетингот, комерцијализација на продуктот, помагање меѓу компаниите, се дел од заклучоците произлезени од денешната панел дискусија на тема „Со инвестиции во иновации до одржлив економски раст и развој“. Дискусијата беше во организација на Фондот за иновации и технолошки развој по повод 21 Април – Светскиот ден на иновативноста и креативноста.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close