0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Панел дискусија на ЦИВИЛ за изборните реформи: „Желбите наспроти реалноста“

По повод Меѓународниот ден на човековите права, 10 декември, Цивил организира мултимедијален Фестивал на слободата, кој оваа година е под мотото „Следна станица: Европа“. Фестивалот почнува денеска со панел дискустија, а централниот мултимедијален настан ќе се одржи во четврток на 10 декември, Меѓународниот ден на човековите права.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close