Дописници СветСветСвет.Портал

Пандемијата во САД одминува, смртноста сега е на нивото од март 2020 година

Бројот на починати од Ковид-19 во САД се намали на помалку од 300 дневно, првпат од март 2020 година, јавија од Центрите за контрола на болести (ЦДЦ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close