Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Пандемијата услови 62,5 отсто помалку туристи во август во Албанија

Рестриктивните мерки против ширењето на коронавирусот албанскиот туристички сектор го доведоа до целосен колапс,констатира Ора њуз, повикувајќи се на податоците на Институтот за статистика, ИНСТАТ.

Back to top button
Close
Close