Svet.SlajderСветСвет.Портал

Пандемијата предизвика големо назадување на демократските слободи во светот во 2020 година

Демократските слободи во светот се намалија за речиси 70 проценти поради ограничувањата наметнати за борба против пандемијата на коронавирусот, според студијата на „Економист“ за Демократски индекс, спроведена во 167 земји.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close