Svet.SlajderСветСвет.Портал

„Панасоник“ прекинува со производство на чипови

Потегот означува крај на легендарниот јапонски бизнис од 1980-тите и 1990-тите, кога Панасоник беше глобален производител и двигател на иновациите во производството на чипови.

Back to top button
Close
Close