БизнисБизнис.ПорталСвет

„Панасоник“ ги продаде сите акции во „Тесла“ за 3,6 милијарди долари

Производителот на техника „Панасоник“, кој е ко-сопственик на фабрика за батерии заедно со „Тесла“, го продаде целиот свој удел во автомобилската компанија за 400 милијарди јени или 3,6 милијарди долари, јави Блумберг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close