БалканДописници Свет

Панајотов: Има надеж дека ќе се најде црната кутија на урнатиот авион Миг-29

Министерот за одбрана на Бугарија, Георги Панајотов изрази надеж дека ќе биде пронајдена „црната кутија“ на авионот-ловец МиГ-29 кој се урна во Црното Море во близина на Шабла.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close