Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Панајотов: Бугарија ќе продолжи да ги користи руските авиони МИГ -29

Министерот за одбрана во привремената бугарска Влада, Георги Панајотов, и началникот на армијата, адмирал Емил Ефтимов, денеска ја посетија воздухопловната база „Граф Игнатиево“, една недела по трагичниот инцидент со пилотот, мајор Валентин Терзиев, за време на вежба во Црното Море, забележа дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close