БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Палмер во посета на Атина

Заменик помошникот државен секретар на САД за Европа и Азија, Метју Палмер, од вчера е во посета на Атина, а веќе се сретна со министерот за животна средина и енергија на Грција, Костис Хаѕидакис и претсавници на СИРИЗА, а утре ќе оствари средба со алтернативниот шеф на грчата дипломатија, Милтиадис Варвициотис, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close