0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Палмер: Неопходен е итен почеток на преговорите за членство на Северна Македонија во ЕУ

Неопходно е итно да се одржи меѓувладината конференција за почеток на преговорите за членство на Северна Македонија во Европската Унија, изјави американскиот заменик-помошникот државен секретар Метју Палмер.

Back to top button
Close
Close