0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikë

Palmer: Maqedonia e Veriut bëri mjaft reforma që ta arsyetojë mbajtjen e Konferencës Ndërqeveritare

- Procesi i anëtarësimit në BE duhet të bazohet në parime, ndërsa Maqedonia e Veriut ka bërë mjaftë reforma që ta arsyetojë mbajtjen Konferencës së parë Ndërqeveritare. Kontesti bilateral me Bullgarinë duhet të zgjidhet jashtë procesit të anëtarësimit, deklaroi për Zërin e Amerikës Methju Palmer, zëvendësndihmës sekretar shtetëror i SHBA-së për Evropë dhe Euroazi.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close