БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Палмер, а можеби и Лајчак, идната недела во Приштина

Заменикот помошник државен секретар на Соединетите Американски Држави, Метју Палмер идната недела се очекува да допатува во официјална посета на Косово, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close