0_Спорт.ПорталФудбал

Палмеирас со гол во финишот го освои Копа Либертадорес

Фудбалерите на Палмеирас станаа клупски шампиони на Јужна Америка, откако синоќа во драматична завршница триумфираа во финалето на Копа Либертадорес одиграно на Маракана над екипата на Сантос со 1:0 (0:0).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close