Svet.SlajderСветСвет.Портал

Палестинските власти нарачале 4,5 милиони дози од вакцината „Фајзер“ и „Спутник В“

Палестинските власти нарачале вкупно 4,5 милиони дози од вакцините против коронавирусот на „Фајзер“/„БиоНТек“ и „Спутник В“, изјави денеска палестинската министерка за здравство, Маи Ал-Каилех, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close