БалканБалкан.Портал

Палестинските власти го повикуваат Косово да ја преразгледа одлука за Ерусалим

Палестинското Министерство за надворешни работи денеска соопшти дека одлуката на Приштина да отвори претставништво во Ерусалим е разочарувачка и ја повика да ја преиспита одлуката и да ја повлече.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close