0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Пакистанскиот премиер Имран Кан го „преживеа“ гласањето доверба во парламентот

Кан беше поддржан од 178 пратеници во Долниот дом на Националното собрание, во кое има 340 члена, телото во кое се бираат и разрешуваат премирите во земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close