Svet.SlajderСветСвет.Портал

Пакистан успешно тестираше ракета од краток дострел

Пакистан денеска успешно тестираше балистичка ракета со краток дострел, способна да носи нуклеарни и конвенционални боеви глави до 290 километри, соопшти армијата на оваа азиска земја. Во армиското соопштение се наведува дека ракетата „Газнави“ беше „кулминациската точка“ на годишната воена вежба на пакистанските стратешки сили.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close