Svet.SlajderСветСвет.Портал

Пакистан: Поголема заинтересираност за имунизација откако властите најавија блокирање на мобилните телефони на оние кои не се вакцинираат

Повеќето Пакистанци имаат пристап до Интернет пред се преку мобилни телефони затоа што не поседуваат лаптопи или компјутери, што значи дека е можно да завршат во своевидна информативна изолација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close