СветСвет.Портал

Пакистан нареди времено запирање на социјални мрежи по насилни протести

Министерството за внатрешни работи побара од пакистанските телекомуникациски власти да блокираат Twitter, Facebook, Whatsapp, YouTube и Telegram неколку часа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close