Svet.SlajderСветСвет.Портал

Пакистан истрелал 38 гранати врз Авганистан

Врз авганистанската источна провинција Нангархар истрелани се 38 артилериски гранати од страна на Пакистан, јави авганистанската новинска агенција Пајхвок

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close