ОпштествоСкопје

Пакети со храна и средства за хигиена од градинките во општина Центар за семејствата од Маџир Маало, Кале и Крњево

Децата од трите општински детски градинки, „Р.Ј. Корчагин“, „Кочо Рацин“ и „13-ти Ноември“, заедно со нивните родители изминатите денови, собираа прехранбени и хигиенски производи, како дел од хуманитарна акција за помош во пресрет на празниците Велигден и Рамазан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close