Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Пахор смета дека деблокадата на преговорите со Скопје е морално прашање

„Тоа сега е морално прашање за Европа, а не само политичко“, додаде претседателот на Словенија, која ќе го преземе претседателството со ЕУ на 1 јули.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close