0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоПолитика

Пахор: Скопје и Софија да најдат компромисно решение без да се доведе во прашање меѓувладината конференција

Северна Македонија и Бугарија да најдат компромисно решение доколку имаат некакви недоразбирања, но тоа да не го доведе во прашање одржувањето на меѓувладината конференција, истакна денеска словенечкиот претседател, Борут Пахор.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close