0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.Портал

Пахор: На Западен Балкан да се гледа како на целина

Претседателот на Словенија Борут Пахор соопшти дека е усвоена заедничка декларација во рамките на процесот Брдо-Бриони, со која се повикува Европската унија да го види регионот на Западен Балкан како целина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close