Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Пахор: Хрватската екслузивна економска зона во Јадранот нема врска со прашањето на границата

-Морската граница беше одредена со арбитражниот договор, како и главниот тек на копнената граница, а се уште не е утврдено само како да се имплементира оваа одлука на арбитражата, рече Пахор во синоќешното интервју за словенечката телевизија, пренесе хрватскиот портал Индекс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close