Svet.SlajderСветСвет.Портал

ПАХО: Северна и Јужна Америка се соочуваат со пандемија на невакцинирани

Северна и Јужна Америка се соочуваат со пандемија на невакцинирани, соопшти Пан-американската здравствена организација (ПАХО), која предупреди дека земјите со низок опсег на вакцинација имаат зголемен број заразени од Ковид-19 и повторно ги повика земјите кои располагаат со поголем број вакцини да ги донираат.

Back to top button
Close
Close