Svet.SlajderЕвропа

Падот на БДП на еврозоната во четвртиот квартал- помал од очекуваниот

Економскиот пад во еврозоната во четвртиот квартал од 2020 година, како резултат на воведувањето мерки за „затворање“ поради коронавирусот, беше помал од очекуваниот, покажуваат денешните прелиминарни проценки на Евростат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close