Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Пад од 20 отсто на новозаразени од Ковид-19 во Белгија

За разлика од многу европски земји, Белгија не се соочува со трет бран, а бележи дури и намалување на инфекциите благодарение на строги рестриктивни мерки, јавува дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close