Biznis.SlajderSvet.SlajderБизнисБизнис.Портал

Пад на вредноста на биткоинот по веста за новиот вид на коронавирус

Вредноста на дигиталната крипто валута - биткоин се намали за шест проценти по веста за брзото ширење на новиот вид на коронавирус во Велика Британија, што влијаеше и на вкупната состојба на финансиските пазари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close