Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Пад на економијата на Еврозоната во последниот квартал од 2020 година за 2,7 отсто

Економијата во еврозоната ќе се намали за 2,7 проценти во четвртиот квартал на 2020 година во споредба со претходниот квартал, покажува студијата спроведена заедно од германскиот економски институт (ИФО), швајцарскиот КОФ и италијанскиот институт за статистика ИСТАТ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close