Европа

Пад на БДП во еврозоната за 0,6 проценти, а ЕУ 0,4 проценти во четвртиот квартал

Според сезонски прилагодените податоци, Бруто домашниот производ (БДП) на еврозоната падна за 0,6 проценти во четвртиот квартал на 2020 година во споредба со претходниот квартал, покажува проценката на Бирото за статистика на ЕУ, Евростат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close