Biznis.SlajderSvet.SlajderБизнисБизнис.ПорталСвет

Пад на Азиската берза, инвеститорите ја намалуваат изложеноста на ризик пред изборите во САД

Азиската берза денеска забележа пад затоа што голем број инвеститори одлучија да ја намалат изложеноста на ризик пред изборите во САД на 3 ноември, но и поради крајниот рок Вашингтон да предложи закон за пакет економска помош на своите граѓани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close