0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Пациентката на која вчера ѝ беше трансплантирано срце е во стабилна состојба

Пациентката на која вчера ѝ беше трансплантирано срце е стабилна. Вчера имаше неколку ревизии, имаше некои мали крвавења по што се најдоа некои технички извори на крвавења што се решија и денеска е дефинитивно стабилна ги нема тие знаци што ги имаше вчера. Јас верувам дека тоа значи дефинитивно стабилизирање на состојбата, дека нема да се случи некаква друга хируршка компликација, истакна денеска министерот за здравство Венко Филипче.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close