Svet.SlajderСвет

Пјонгјанг: Новите јужнокорејски ракетни системи се пример за непријателството на САД

Севернокорејскиот политички коментатор Ким Мионг-чол денеска изјави дека одобрувањето на САД Јужна Кореја да произведува нови, помоќни ракетни системи е пример на непријателската политика на Вашингтон кон Северна Кореја

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close